Süleymaniye Köyü – Yenişehir Bursa Süleymaniye Köyü – Yenişehir Bursa

DERNEK FAALİYETLERİ

- +

– Derneğimizin kurulması ve yönetim organlarının oluşturulmasının ardından, yönetim kurulu toplantılarının yanında dernek üyelerimiz ve diğer köy halkımızın bilgilenmesi için genel toplantılar gerçekleştirilmiştir.

– Derneğimizin kuruluşunun ardından ilk olarak derneğimizin ve köy muhtarlığının ortak çabaları sonucunda köyümüzde bulunan eski okul bahçesinin düzenlemesi yaptırılmış, bu alana parke taşları döşenmesi ve ağaçlandırma çalışması ile köyümüze güzel bir meydan kazandırılmıştır.

– Derneğin çalışmaları sonucu köyümüze güvenlik kamerası sistemi kurulmuş, köy halkının güvenliği için köyün tüm giriş yollarına ve köy meydanına kameralar yerleştirilmiştir.

– 2021 yılında gerçekleştirilen köyümüzün ağaçlandırılması çalışmalarında, gerek ağaçların temini aşamasında gerekse ağaçların dikimi aşamasında derneğimizin rolü büyük olmuştur.

– 2021-2022 Eğitim ve öğretim döneminde lisans düzeyinde üniversiteyi kazanan yahut halen okumakta olan öğrencilere burs verilmesi ile ilgili çalışmalara başlanmış olup, burs başvurularına ilişkin hazırlıklar ve altyapı tamamlanmış, öğrenci burslarının devamlılığının sağlanabilmesi için çalışmalar yapılmaktadır.